

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.35 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 6.35 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 0.201 g |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 6 GHz |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Max Collector Current | 35 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 12 V |
| Transition Frequency | 6 GHz |
| Continuous Collector Current | 35 mA |
| Element Configuration | Single |
| Gain | 13 dB |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 12 V |
| Output Power | 300 mW |
| Max Breakdown Voltage | 12 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 15 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 2 V |
| hFE Min | 90 |
| Transistor Type | NPN |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
